Майже щодня нам доводиться чути з динаміків радіоприймачів, бачити з телеекранів, газетних та журнальних шпальт, рекламних щитів рекламу наших мобільних операторів. У кожному такому тексті — пряма агітація і переконання, що найкраще саме у них.
Останнім часом тенденція українського мобільного ринку вимагає суттєвого зниження тарифів, аж до безкоштовних розмов. Влітку 2006-го року оператор мобільного зв'язку Life:) запропонував такий тариф, назвавши його «Вільний Life:), у якому, справді, можна було спілкуватися за 0,00 грн./хв.
За свою дворічну історію, яка триває й досі, цей тариф змінювався, як погода у березневий день. Що вони тільки не робили з цим тарифом... І безкоштовні SMS давали, і скасовували їх, і максимальну тривалість одного дзвінка змінювали: то 30 хв., то 10... А з ПЗЗ... Те ж саме — запровадження, скасування... Одним словом — не стійкий тариф, однак — популярний.
Та «Life:)» недовго був лідером у розмовах за 0,00 грн. У квітні цього року український оператор «МТС», відомий раніше під назвою «UMC», запропонував свій варіант спілкування за нульовим тарифом, який представив під назвою «Супер МТС».
Отож, розпочнемо з аналізу та порівняння тарифів «Супер МТС» та «Вільний Life:)» і дізнаємось відповідь на запитання: на скільки точні рекламні тексти?
Тариф «Супер МТС» у свої «нульові» умови вписує ряд обмежень, такі як: розмови між абонентами «МТС», «UMC», «SimSim» та «Jeans» по 0,00 грн./хв. дійсні лише при перших 100 хв. на день, а всі інші хвилини вже платні, а тому 0 замінюємо на 25 і отримуємо 0,25 грн./хв.
Натомість у тарифі «Вільний Life:)» назва виправдала себе, і там обмежень на кількість використаних за добу хвилин немає; у «Супер МТС» рахунок необхідно поповнювати (для спілкування по 0 копійок як у одних, так в інших необхідне поповнення рахунку, інакше — 0 перетвориться на 25 як у «МТС» так і у «Life:)) як мінімум на 25 грн. одним платежем на 25 днів, в той час, як «Вільний Life:)» можна поповнити раз на 30 днів. А схоже те, що як у «монополіста», так і у «початківця» мінімальний платіж складає 25 грн., а за непоповнення — тариф однаковий як і у одних, так і у інших.
Абоненти тарифу «Супер МТС» не зможуть відчути на собі всі переваги «емтеесівської» швидкості «Гіпернету», оскільки для них тариф за 1 мегабайт складає 0,10 грн., у той час, як для абонентів інших тарифних планів він становить 0,05 грн.
Для тих, хто не знає, що таке «Гіпернет» повідомимо — послуга доступу до Інтернету за зниженими тарифами.
Натомість абоненти тарифу «Вільний Life:)» вкотре переконуються, що назва їхнього тарифу відповідає дійсності, бо оператор «Life:)» не обмежує своїх абонентів і надає їм можливість на рівних правах з іншими використовувати всі можливості своїх інтернет-пропозицій.
Ще одне обмеження для своїх абонентів створив «Супер МТС», надавши їм можливість спілкуватися за 0,00 грн./хв. до 31.01.09., натомість у «лайфівських» абонентів ця можливість постійна.
І тут хочеться зазначити, що останні умови змінюються часто, а тому у подальшому все може виглядати по-іншому. І ще одна деталь, але дуже важлива! Абоненти тарифу «Супер МТС» не можуть переказувати кошти, проте у абонентів «Вільного Life:)» — повна свобода, і вони можуть здійснювати цю операцію.
Тепер розглянемо ситуацію з іншого боку.
Абонентів «МТС» є значно більше, ніж абонентів «Life:)», до того ж територія діяльності «МТС» є значно ширшою. А ще — якість зв'язку. Вона відіграє найбільшу та найважливішу роль для кожного абонента.
Судіть самі: постійно перевантажена мережа, з’єднання за енним разом, надзвичайно повільний (здебільшого у великих містах) мобільний Інтернет..., можливо, причина у тому, що «Life:)» не дає обмежень на нульові розмови?
З іншого боку, поглянемо на те, як часто змінювався тариф «Вільний Life:)». Спочатку — 30 хв. Максимальна тривалість одного вихідного дзвінка всередині мережі, і ніяких обмежень, далі — поступово вводяться обмеження: з початку — поява ПЗЗ, потім — максимальну тривалість одного дзвінка скорочено до 10 хв. при запровадженні обов'язкового поповнення рахунку (це трапилося разом із запровадженням ПЗЗ) «Life:)» дарує абонентам по 50 безкоштовних SMS за кожне поповнення рахунку, які через півроку поступово скасовує: спочатку ці повідомлення можна було відправляти як і на українські мобільні номери, так і за кордон, з 26 березня 2007 року — лише на номери українських операторів, з 8 червня — тільки на номери «Life:)», а наприкінці минулого року то й зовсім їх відмінили.
Наступний аспект, який застерігає нас від операторського обману, це те, що «Life:)» постійно змінював інформацію про терміни підключення/обслуговування тарифного плану «Вільний Life:», а 1 квітня «пообіцяв», що обслуговуватися цей тариф буде постійно, а ось підключитися можна буде лише до 31.12.08, однак, як бачимо, цьому вірити не варто. А якщо щось зміниться?
Тепер перейдемо до «Супер МТС»: серйозна компанія, тариф змінює рідко, обманює теж не часто, однак є ряд обмежень.
Але чомусь абоненти «МТС» додзвонюються за першим разом, не відчувають проблем з Інтернетом...
Можливо, ці обмеження йдуть на користь як і абонентам, так і самому операторові?
За що ви хочете сплачувати: за нульові розмови без якості та обмежень чи за 0 у мережі, окреслений чіткими умовами?
На це запитання відповідь давати вам, а наше завдання — пояснити усі «за» і «проти». Єдине, що хочеться додати так це те, що тарифи у «Вільному Life:)» трішки дешевші, ніж у «Супер МТС». Так, наприклад, у лайфівському тарифі відправка одного MMS складає 0,50 грн., а у «Супер МТС» — 0,75 грн. Дзвінки на інші мобільні та міські номери як у одних, так і в інших тарифікуються за ціною 1 грн./хв., а ПЗЗ — відсутня.
Немає коментарів:
Дописати коментар